Dlaczego wyjeżdżam z Kraju?

Dlaczego wyjeżdżam z Kraju?

Oto list od Romana – wybitnego specjalisty w dziedzinie zastosowań informatyki w budownictwie i sympatyka naszego Stowarzyszenia.
Pod listem odpowiedzi dla Pana Romana.
Witam,
zgadzam się ze wszystkim co Państwo piszecie, ale z systemem nie da się walczyć.
Mam jedno rozwiązanie uciekam z tego bagna,  wyjeżdżam dokądkolwiek, byle dalej,  na zachód.
Nie znoszę biurokratycznego ucisku tego państwa.
Całe prawo i przepisy są przeciwko obywatelom, ten system nie chroni nas, nie czuję opieki urzędów lecz wyzysk za wszelką cenę .
Hodujemy za nasze podatki bandę urzędasów i rządzących.
Nam, małym przedsiębiorcom obcinają wszystko, żyjemy na skraju nędzy, ja cały czas czerpię  pieniążki z oszczędności zgromadzonych gdy pracowałem w Irlandii.
Nie stać mnie na wszystkie opłaty, gdy w jakimś miesiącu nie mam dochodu lub jest on niewielki to i tak muszę płacić 836,- na ZUS.
Zapomniałem o kinie i innych  uciechach, żyję jak pustelnik praca, jedzenie i spanie to wszystko.
Nie mam słów podnoszą podatki. Rząd obiecywał, że podatki muszą być niższe i dlatego podniósł VAT!
Obciążają nas cały czas, ciekawe co znowu wymyślą za pół roku. Natomiast 40 milionów na partię sobie zostawili zresztą to chyba razem jest z 80 milionów.
Gdzie te pieniądze idą, kto ich rozlicza!!!!
Wiem, że raju nie ma na ziemi ale wystarczy mi chociaż troszkę normalności, której doświadczyłem w innych krajach.
Pozdrawiam
Roman
Komentarz redakcyjny:
Musimy spieszyć się z wprowadzeniem Wolności Gospodarczej bo wyjadą najlepsi.
Zostaną niedobitki bezładnej szarpaniny z biurokracją i emeryci.
Tylko razem możemy to zrobić.
Bo jeśli nie my – to kto?
Jeśli nie teraz – to kiedy?
 
Wolni Przedsiębiorcy
 
Poniżej nadesłane odpowiedzi na list Romana:
 
1.

Panie Romanie,

Jacek Kuroń mówił onegdaj:

„ Nie palcie komitetów partii – zakładajcie własne.”

Myślę, że można byłoby oprzeć się na tych słowach i powiedzieć za Jackiem: Nie palcie urzędów skarbowych, ZUS-ów – zakładajcie własne. Niestety urzędy te istniały i będą istnieć. Tylko forma tych instytucji będzie taka, na jaką my – wolni przedsiębiorcy, pozwolimy. Na każdym kroku, w każdym urzędzie czy instytucji, a także w firmach, przedsiębiorstwach, należy rozmawiać z ludźmi. Należy poszerzać zasięg swobody działania wolnego przedsiębiorcy, oczywiście bez szkody dla innych.

Oj! dużo jeszcze przed nami. PRACA U PODSTAW. Spróbujmy urzędników przekonać, że bez nas, wolnych przedsiębiorców – nie będą mogli istnieć. Trzeba z nimi rozmawiać, pokazywać prawne i urzędnicze absurdy.

Pan Roman ma doświadczenie wyniesione z pracy za granicą. Powinien to wdrażać na rodzimym poletku, a nie wyjeżdżać.”

Pozdrawiam

Jurek Fijalkowski

2.

Panie Romanie,

dziękuję za list, początkowo wydał mi się bardzo pesymistyczny jednak po zastanowieniu się oceniam iż nie wszystko stracone, ponieważ zauważa Pan problemy. A określenie problemów to już połowa rozwiązania!

Odpowiem po kolei.

Z każdym systemem da się walczyć, ponieważ ‘wszystko płynie’ , przemija, żadne nawet najpotężniejsze imperium nie trwało wiecznie. Od Egiptu, poprzez Cesarstwo Rzymskie, Imperium Brytyjskie, Imperium Rosyjskie, Cesarstwo Austro-Wegierskie, „1000-letnią” Rzeszę, po Imperium Sowieckie.

I nasz Biurokratyczny system także chyli się ku upadkowi, ponieważ oparty jest na niesprawiedliwości i wyzysku.

Jest także o wiele słabszy od prawdziwych systemów totalitarnych.

Kwestia w tym czy będziemy patrzyli z zewnątrz, czy też znacząco przyłożymy się do zwycięstwa zdrowego rozsądku czyli Wolności Gospodarczej.

Wyjazd z kraju poprawi tylko sytuację materialną ale niestety pojawi się choroba emigrantów nostalgia za krajem. Nostalgia jest korzystna dla człowieka jeśli chodzi o młodość, dom, dawne uczucie. Natomiast wiele osób na obczyźnie czuje się do końca życia nie na swoim miejscu…..

Jeśli generalnie uważa Pan, że ten kraj jest także Pana ale w życiu zawodowym przeszkadza brak Wolności Gospodarczej – to znaczy, że tę wolność należy sobie stworzyć.

Namawiam do włączenia się w działania Stowarzyszenia, a rozwiązania wielu problemów pojawią się same.

Mamy wśród sympatyków Stowarzyszenia przedsiębiorców o wieloletnim stażu oraz doświadczonych prawników i księgowych. Są legalne sposoby uzyskiwania dochodów i nie płacenia składek na ubezpieczenie społeczne, należy je wykorzystywać dopóki nie ma Wolności Gospodarczej.

Proszę o kontakt – pomożemy.

Zbigniew Skalski