Jak wygrać wybory?

Jak wygrać wybory?

Droga do osiągnięcia Wolności Gospodarczej

czyli jak uzyskać 40 % poparcia w najbliższych wyborach i wprowadzić przedstawicieli przedsiębiorców do Sejmu.

Jestem architektem krajobrazu i przedsiębiorcą.

Od 1977 r. czyli ponad 33 lata (!) prowadzimy własną firmę, którą założyliśmy z żoną na ostatnim roku studiów.

W tym okresie tylko kilka lat równocześnie pracowałem w państwowym biurze projektowym.

Moja firma jest mała, w okresie zimowym pracujemy w niej sami.

Nasi  synowie również działają na własny rachunek.

Niestety, w ostatnich latach widzę coraz więcej bezsensownych i wręcz sabotujących prywatną inicjatywę przepisów.

Podam kilka przykładów:

  • każdy nowy przedsiębiorca od pierwszego dnia założenia biznesu musi zapłacić podatek ukryty w składkach ZUS w wys. 839 zł. Nawet jeśli początkowo inwestuje w swoją firmę i ma straty, płacić musi.
  • coraz więcej właścicieli firm fikcyjnie zatrudnia się za granicą, by płacić niższe składki na ubezpieczenie społeczne – ujawnia “Rzeczpospolita”. http://biznes.onet.pl/przedsiebiorcy-placa-nizsze-skladki-za-granica,18563,4020780,1,prasa-detal
  • postanowiłem założyć drugą firmę, ale okazało się, że będę musiał w ZUS opłacać drugą składkę zdrowotną 233,32 zł. Czyli rocznie 2799 zł.

Dodatkowy podatek jako kara, za aktywność! Przy każdej kolejnej firmie czy spółce następna składka zdrowotna. Jeśli pracujesz na etacie i masz „kaprys” obok pracy założyć firmę też będziesz musiał zapłacić 233,-. Znajomy lekarz płaci 6 składek zdrowotnych, przecież w razie choroby leczy się tylko raz. Czegoś takiego nie było nawet w socjalistycznym PRL-u.

  • mam zarejestrowanych wiele różnych rodzajów działalności, także budowlaną i zakładanie ogrodów, ale żeby móc odśnieżać posesje, musieliśmy dopisać nowy przedmiot działalności o nowym numerze! Tak jest z każdym nowym rodzajem działalności.

I pomyśleć, że za komuny po ustawie Wilczka w 1988 r wystarczyło napisać: produkcja, handel, usługi oraz inna działalność nie wymagająca koncesji.

Koncesja była tylko potrzebna do zaledwie 11 typów działalności, a przepisy podatkowe były bardzo proste.

Podobnych przykładów każdy przedsiębiorca poda wiele. Te niewiarygodnie anormalne przepisy skutecznie zmniejszają lub wręcz zabijają efektywność biznesów, ale jednocześnie przedsiębiorcy nie mają przedstawicieli w Sejmie, by to zmienić.

Powoli zbliżam się do finiszu działalności zawodowej, a chciałbym, aby moje dzieci i ich dzieci oraz wszyscy przedsiębiorcy mogli pracować dla siebie i swoich rodzin bez stresów, a kraj rozwijał się nawet bez dotacji UE.

Dlatego podaję, wg mnie, najskuteczniejszy w tej chwili sposób na pozyskanie 12 milionów zwolenników wolności gospodarczej.

Zwolennicy ci wybraliby swoich przedstawicieli do Sejmu.

Wtedy demokratycznie uchwalilibyśmy ustawy niezbędne dla rozwoju firm i kraju!

Skąd wziąć tych ludzi, o kogo chodzi?

Podstawą dynamicznego rozwoju gospodarczego Kraju są firmy prywatne.

Właściciele małych firm, jak mówił Stefan Kisielewski o socjalizmie, – „bohatersko walczą na co dzień z problemami, które nie istnieją gdzie indziej”

Mam małą firmę i kontaktuję się z innymi małymi firmami, wszystkie mają dość biurokracji, która wdeptuje w glebę nasze biznesy.

Chcemy myśleć o rozwoju, modernizacji, wynalazkach o ZARABIANIU !!

Zobaczmy jak wielki potencjał reprezentujemy.

Udział małych i średnich firm w tworzeniu PKB to ok. 47% / patrz Forum Małych i Średnich Firm http://www.parp.gov.pl/files/74/107/417/9296.pdf /

I przy takim potencjale nie mamy posłów reprezentujących nasze interesy.

Właściciel biznesu najlepiej wie, co utrudnia działanie i rozwój firmy.

Dlatego należy zlikwidować: wszystkie przepisy, które są „biurokratycznymi garbami” na biznesie i społeczeństwie.

Na początek: obowiązkowe składki ZUS, formalności przy zakładaniu firmy, ograniczenia dla samozatrudnionych .

Następnie należy zalegalizować „ pracę na czarno” np. jako działalność samozatrudnionego bez obowiązku rejestracji.

Zbudujmy program prosty, dla informatyka i brukarza, ogrodnika i handlowca. Program, który przekona każdego przedsiębiorcę.

W drodze do zwycięstwa pełnej Wolności Gospodarczej zostawmy na razie (dla pasjonatów) sprawy polityki międzynarodowej, in vitro, feminizm, aborcję, Kościół i inne tematy wywołujące emocje.

Dla wszystkich najważniejszy jest byt rodziny!

Po to zakładamy firmy, by ZAROBIĆ i BYĆ WOLNYM.

Tak, dla niektórych może to być niewiarygodne, przedsiębiorcom chodzi o pracę na swoim, a nie kombinowanie w szarej czy czarnej strefie!

W naszym programie nie będzie żadnej szaro-burej-czarnej strefy. W naszym programie będą proste zasady zapewniające Wolność Gospodarczą.

Ilu nas jest, a ilu będzie?

Liczba firm zarejestrowanych w 2009 roku to 4 mln, a liczba zatrudnionych w małych i średnich firmach – 6,6 mln.

4 mln przedsiębiorców z rodzinami i świadomymi pracownikami to ok 12 milionów, to jest siła. I tak wielka grupa społeczeństwa nie jest reprezentowana w Sejmie!

Jak ich przekonać?

Dajmy im program gospodarczy, którego potrzebują.

Jeśli przekonamy przedsiębiorców, będzie nas za rok nawet 40% głosujących na 30 mln uprawnionych do głosowania.

Jak to zrobić?

Powstało Stowarzyszenie Wolni Przedsiębiorcy.

Celem jest  Wolność Gospodarcza czyli brak ingerencji państwa w działalność gospodarczą.

Oczywiście  w artykule 20 Konstytucji Rzeczypospolitej jest ona zapewniona ale to tylko teoria.

W praktyce Wolność Gospodarcza ledwo żyje pod stosem przepisów. Niestety jest ich tyle, że nie wystarczy usunąć niektóre z bubli prawnych, gra idzie o zmiany fundamentalne. Chodzi o stworzenie prawdziwej Wolności Gospodarczej bez ograniczeń biurokratycznych.

Tylko wielkimi ideami można porwać ludzi.

Prosty przykład.

Jeżeli w zagraconym pokoju jest wiele starych mebli, dywanów, wręcz bałagan uniemożliwiający poruszanie się, to nie poprawi sytuacji wyniesienie talerzy ze stołu, czy zdjęcie paru

obrazków. Z mieszkania należy wyrzucić wszystko, co przeszkadza w pełnej wolności. W wolnej przestrzeni będzie miejsce do samodzielnego działania.

Bo jak śpiewał Mr. Zoob, „Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc, co mam robić”…. http://www.youtube.com/watch?v=51Sr9_Lxgis

Co należy zrobić by pozyskać 4 mln przedsiębiorców i ich rodziny oraz znajomych, łącznie ponad 12 mln osób, które wybiorą swoich przedstawicieli do Sejmu?

  • stworzyć prosty program osiągnięcia Wolności Gospodarczej – jest opracowywany
  • założyć portal w internecie propagujący nasz program. Na portalu będą także: porady jak założyć i prowadzić firmę , forum o biznesie i artykuły o Wolności Gospodarczej –  portal w budowie – www.wolniprzedsiebiorcy.org
  • sprzedawać materiały propagujące program: broszury, książki także Audioksiążki na płytach i innych nośnikach do słuchania w wolnym czasie, np. podczas jazdy samochodem.
  • Reklamować Stowarzyszenie WOLNI PRZEDSIĘBIORCY i Program na banerach, w prasie, radio i TV ,  jest strona na facebook
  • pozyskać tysiące nowych członków Stowarzyszenia i zasilić budżet na reklamę ze składek
  • i na koniec coś nowego, jeśli chodzi o wzrost poparcia i ilość członków – pozyskiwanie zwolenników poprzez zastosowanie zasad MLM – Multi Level Marketing – czyli budowanie sieci.

Nigdy w historii wielkie idee nie porwały ludzi do działania samym słowem pisanym, filmem czy programem radiowym. Idee potrzebują mówców, żywe słowo przekazywane szczerze z entuzjazmem przekonuje najbardziej. W MLM wykorzystuje się tę zasadę. Jak to się robi? Wyjaśnię bardzo ogólnie. Chodzi o rozmowy, spotkania indywidualne i grupowe

prowadzone wg pewnych zasad przez mówców. Potem następuje rejestrowanie sympatyków i nauczanie przekazywania naszej idei dalej.

Z czasem wyłonią się liderzy, którzy po przeszkoleniu zbudują oddziały w całym Kraju. Jest pewna firma, która kilkanaście lat temu zbudowała w Polsce przez rok sieć kilkuset tysięcy dystrybutorów. Opracowujemy też sposób, jak zasilić sieć w produkty, by przystępujące do niej nowe osoby oprócz przyswajania naszej idei mogły zakładać własne firmy, zarabiać i poprzez MLM zasilać budżet Stowarzyszenia. Można również przekazywać Program Wolności Gospodarczej w struktury istniejących MLM. Są w nich dziesiątki tysięcy osób z zarejestrowaną działalnością, które także borykają się z obowiązującymi przepisami.

Jestem pewny, że tylko pozyskując prywatny biznes oparty o jednoosobową i rodzinną działalność gospodarczą będziemy w stanie zmienić schizofreniczny, korupcjogenny i wybitnie niesprawiedliwy system gospodarczy utrzymywany z naszych podatków.

Namawiajmy znajomych do zakładania własnej firmy bo więcej świadomych właścicieli biznesu, to więcej naszych zwolenników, a po wyborach więcej naszych posłów i nasza większość w Sejmie.

Większość w Sejmie to przegłosowanie naszego programu.

Możemy to zrobić do najbliższych wyborów.

Najwyższy Czas na Wolność Gospodarczą!

Zbigniew Skalski