jak założyć sklep internetowy

Jak założyć i wypromować własny sklep internetowy?

Prowadzenie sklepu internetowego jest marzeniem wielu osób. Kojarzy się z dużą ilością wolnego czasu, swobodą decydowania i łatwym zarobkiem. To bardzo atrakcyjne zajęcie, jednak zdecydowanie niełatwe – wymagać będzie nie lada dyscypliny.

Jak założyć sklep internetowy? 3 sposoby na założenie własnej witryny

Własna witryna to w każdym przypadku konieczność zakupienia domeny i hostingu. To, co będzie dalej, zależy już wyłącznie od indywidualnej decyzji założyciela sklepu internetowego.

Pierwszym i jednocześnie najbardziej oczywistym sposobem na to, jak założyć własny sklep internetowy za darmo, jest stworzenie go samemu. Znając języki php, html, nieco prostego javascript, można osiągnąć wiele. Zamiast pieniędzy kapitałem stają się własne umiejętności oraz poświęcony czas.

Drugi sposób to zlecenie komuś innemu opracowania sklepu internetowego. Wybierać można m.in. spośród informatyków-freelancerów oraz agencji zajmujących się tworzeniem stron www. Zastanawiając się, jak otworzyć własny sklep internetowy, można wybrać ostatnią z możliwości, czyli skorzystać z gotowego szablonu sklepu internetowego. W zależności od tego, jak bardzo zaawansowaną i funkcjonalną pragnie się mieć platformę, można skorzystać z darmowych wersji lub wybrać zoptymalizowany, płaty sklep online.

Ile kosztuje prowadzenie sklepu internetowego?

Prowadzenie sklepu internetowego związane jest z opłatami uzależnionymi od tego, który z powyższych wariantów stworzenia sklepu się wybrało. Stworzenie sklepu samemu lub otrzymanie indywidualnie zaprojektowanej strony od firmy nie będzie się wiązało ze stałymi kosztami. Inaczej może być w przypadku korzystania z platformy e-commerce. W zależności od wariantu (m.in. maksymalnej liczby eksponowanych produktów) może to być koszt rzędu kilkuset lub nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie. Jeżeli w początkowych fazach rozwijania działalności zaistniał problem z chwilowym brakiem pieniędzy, warto skorzystać z oferty pożyczki na raty. Zestawienie ofert wraz ze szczegółami można znaleźć tu: https://pozyczkaportal.pl/kategoria-produktu/pozyczka-ratalna/

Na koszty prowadzenia sklepu internetowego składają się także zakupy towaru. Jeśli przedsięwzięcie będzie funkcjonowało sprawnie, opłaty te będą się zwracały z zyskiem, jednak na początku warto uwzględnić je w kosztorysie. Kolejnymi wydatkami będą koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, a także opłaty za utrzymanie i ewentualny serwis strony internetowej.

Własny sklep internetowy za darmo – czy to możliwe?

Z pewnością „własny sklep internetowy za darmo” to bardzo chwytliwe współcześnie hasło. Wbrew pozorom trudno znaleźć drogę na skróty, która umożliwiałaby świetny, gwarantowany i profesjonalny start bez jakiegokolwiek zaplecza finansowego. Sposobem może być wspomniane zrobienie samemu sklepu internetowego za darmo lub nawiązanie relacji z inną osobą, która potrafi to uczynić. Mając świetny pomysł, ale zero kapitału, można pomyśleć o znalezieniu wspólnika biznesowego.

Prowadzenie sklepu internetowego – jak to robić, aby przyciągnąć klientów?

Przyciągnięcie klientów do sklepu online będzie łatwiejsze, jeśli wybiera się niszę. W innym przypadku, aby móc rywalizować z konkurencją w walce o każdego klienta, trzeba rozważyć zakup pozycjonowania strony internetowej. Współcześnie najważniejszym aspektem jest treść, czyli content, który ma znaczenie dla wyszukiwarek. Myśląc o tym, jak zwiększyć sprzedaż, warto skorzystać z kampanii reklamowych Google, aby uzyskać lepsze wskaźniki konwersji.

Własny sklep internetowy – zarobki. Ile można zarobić?

Mając własny sklep internetowy, zarobki powinny od początku działalności sukcesywnie rosnąć wraz z jego rozwojem. Początki bywają jednak trudne. Nie bez powodu ponad 90% działalności gospodarczych w Polsce „umiera” po niespełna roku. Aby ostatecznie odnieść sukces, warto uzbroić się w cierpliwość, nie rezygnować pochopnie z pracy na etacie i konsekwentnie budować swój sklep internetowy.

Czy muszę mieć firmę, aby prowadzić sklep internetowy?

Art. 2 Ustawy o swobodzie działalności gospodarczej mówi o tym, że obowiązek zarejestrowania działalności gospodarczej spoczywa na osobie, która prowadzi czynności w celu zarobkowym, w sposób ciągły, zorganizowany, we własnym imieniu i na własny rachunek. Początek prowadzenia sklepu internetowego nie musi wiązać się z koniecznością założenia działalności gospodarczej. Z czasem jednak, gdy faktyczna działalność będzie nosiła znamiona powyższych cech, będzie trzeba złożyć wniosek CEIDG online lub w urzędzie.

Jak zamknąć sklep internetowy?

Czasem nawet najlepiej zaplanowany projekt z przyczyn losowych nie może być zakończony sukcesem. Innym razem lepiej zakończyć jedno, aby móc skupić się na drugim. W każdym wariancie przed zamknięciem sklepu internetowego warto poinformować o tym klientów. Oprócz troski o dobry marketing należy zwrócić uwagę na formalności. Nierzadko opłaty abonamentowe za platformę sprzedażową e-commerce mogą obowiązywać nawet wówczas, gdy aktywnie nie korzysta się z nich.

You May Also Like

co-mozna-wrzucic-w-koszty-firmy

Co można wrzucić w koszty w firmie jednoosobowej w 2020 roku?